MENU

Інтернет-Асоціація України відзначає, що в Україні є проблеми з дотриманням прав людини на таємницю листування.

06.04.2004

Інтернет-Асоціація України в альтернативній доповіді на нараді Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань людського вимірювання, що проходить з 6 по 17 жовтня 2003 року у Варшаві, відзначає, що в Україні є проблеми з дотриманням прав людини на таємницю листування.

Про це йдеться у прес-релізі Інтернет-Асоціації України. Як наголошується у прес-релізі, в доповіді, присвяченій приватності в Інтернет, підготовленій ІнАУ при підтримці Міжнародного фонду «Відродження», було розглянуто роль професійного підходу при здійсненні державного регулювання в області Інтернет. Так, в доповіді порушено питання, що сьогодні хвилює українських Інтернет-провайдерів - наказ Держкомзв’язку № 122 від 17 червня 2002 року, яким серед основних вимог до операторів, що надають послуги державним органам, впроваджується вимога обов’язкової установки моніторингового устаткування. Хоча законодавство України не передбачає здійснення моніторингу інформації і обмеження права на таємницю листування. У прес-релізі підкреслюється, що такий моніторинг є незаконним. Він призводить до того, що Служба безпеки дістає повний неконтрольований доступ до інформаційних потоків Інтернет, включаючи конфіденційну інформацію і особисте листування. Інтернет-Асоціація України вважає неприпустимим таке порушення декларацій про права людини в Україні.

У доповіді ІнАУ також було зроблено огляд законодавчих процесів в області Інтернет в Україні. Зокрема, на думку авторів доповіді, з посиланням на експертів, що працюють в області Інтернет, ухвалення внесених до Верховної Ради законопроектів «Про моніторинг телекомунікацій» і «Про захист персональних даних» призведе до негативних наслідків не лише у сфері розвитку українського сегменту Інтернет, але й в інших сторонах суспільного життя.

(«Юридичний вісник України», №42,
18-24 жовтня 2003 р.,
Майдан 15.10.2003)

 Поділитися