MENU

Подібні статті

Право знати: ув'язненим не кажуть про діагнозиСуд визнав винним військового комісара у розголошенні персональних данихСкандал через публікацію 15 тис. прізвищ призовників (+ВІДЕО)Аналіз деяких аспектів змін до Кримінально-виконавчого кодексуПорушено конфіденційність діагнозу – життя стало нестерпнимЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ВОЛОДИМИР ПОЛІЩУК ТА СВІТЛАНА ПОЛІЩУК ПРОТИ УКРАЇНИ»Рада заборонила читати листування ув’язнених з адвокатамиОкрема ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва у справі Якубенко проти Кабінету Міністрів УкраїниЄвросуд присудив Україні виплатити полтавцям 2 тисячі євроМінздрав дозволив за заявою пацієнта не вносити діагноз до лікарняного листа„Лікарняні” поза законом: право на приватність відстояно в судіВінницька лікарка виграла суд у трьох міністерств.Лікар з Вінниці Світлана Побережець відстояла в суді право громадянина на приватність. Рішення судуЛікар з Вінниці Світлана Побережець відстояла в суді право кожного громадянина на приватність!Наказ про лікарняні листки, що порушує конфіденційність медичного діагнозу, оскаржений у судіВідкритий лист до Президента України В.А. ЮщенкаМіністерство юстиції щодо моніторингу телекомунікаційЖурналисты увольняются из «Бизнеса»: им запретили писать о Третьякове, Мартыненко и прочих деятелях «НУ»Новий пластиковий паспорт не буде забезпечувати приватністьПРАВО НА ПРИВАТНІСТЬ В УКРАЇНІ

Мінздрав дозволив за заявою пацієнта не вносити діагноз до лікарняного листа

26.10.2006
Ольга Гончарова
25 жовтня прес-служба Міністерства охорони здоров’я України повідомила, що згідно з рішенням Печерського суду м. Києва Мінздрав видав постанову, згідно з якою лікувальні установи за письмовою заявою пацієнта не будуть вносити діагноз хвороби до бланку лікарняного листа.

За інформацією прес-служби, що існуючі бланки лікарняного листа змінюватися не будуть. Рішення Печерського суду винесено за позовом лікаря з Вінниці Світлани Побережець.

Якщо пацієнт (у відповідності зі своїм конституційним правом) не хоче, щоб діагноз його хвороби був вказаний у лікарняному листі, то за його заявою лікувальна установа зобов’язана задовольнити його прохання.

Однак, відповідно до постанови, лікувальна установа зобов’язана занести діагноз і шифр захворювання пацієнта в медичну карту, що зберігається в лікувальній установі.

Прес-служба повідомила, що раніше Мінздрав вирішив надрукувати новий зразок бланків лікарняних аркушів, однак Фонд соціального страхування тимчасової втрати працездатності виступив проти такого рішення.

Фонд вважає, що вилучення інформації про діагноз із лікарняного аркуша буде заважати реалізовувати права й обов’язки страховика.

Відповідно до повідомлення, для консультацій і уточнень громадяни можуть звертатися до керівників медичних установ, управління охорони здоров’я обласних (міських) держадміністрацій.

 Поділитися