MENU

Подібні статті

Смартфони відсилають наші дані кожні чотири з половиною хвилиниЗакон про електронні комунікації дозволить державі вимагати конфіденційну інформацію від користувачів телефонівЄвропейський суд з прав людини. Справа "Карабейоглу проти Турції"Торік прослуховували 20 тисяч українцівШеф СБУ не хоче кожен раз бігати до суду за дозволом на прослуховуванняЩороку правоохоронцям дається 25 тисяч дозволів на «прослушку» українцівВРУ має намір урегулювати надання судом дозволів на прослуховування громадянЄвропейський суд з прав людини. Справа «Іордакі та інших проти Молдови»Захист підслуховуваних — справа самих підслуховуванихУ довідник «Віче» – із перекошеним обличчямПарламент нібито ухвалив заборону на несанкціоновану прослушкуУкраїна – європейський лідер з прослуховування громадянВвести незалежний контроль за зняттям інформації з каналів зв’язку органами влади (Заява Української Гельсінської спілки з прав людини)Сумська міліція занадто багато прослуховуєЄвропейський суд з прав людини. Справа "Прадо Бугалло проти Іспанії"МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО ПРОСЛУХОВУВАННЯ ТЕЛЕФОННИХ РОЗМОВ

Парламент нібито ухвалив заборону на несанкціоновану прослушку

01.12.2006 | www.helsinki.org.ua

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України" (щодо попередження несанкціонованого прослуховування телефонних розмов), спрямований на захист прав людини, передбачених Конституцією України, у частині таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної й іншої кореспонденції. За відповідне рішення проголосували 405 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, зняття інформації з каналів мобільного зв’язку заборонено, крім випадків, передбачених Законом України "Про боротьбу з тероризмом". Також пропонується доповнити ст.8 Закону "Про оперативно-розшукову діяльність" положенням, відповідно до якого зняття інформації з каналів мобільного зв’язку проводиться тільки за рішенням суду.

Крім того, вносяться зміни в ст.11 Закону України "Про міліцію", згідно яким співробітники міліції проводять гласні і негласні оперативно-розшукові заходи, фото-, кіно-, відеозйомку і звукозапис, а також прослуховування телефонних розмов з метою розкриття злочинів тільки за рішенням суду й у порядку, установленому Законом України "Про оперативну-пошукову діяльність".

Законопроектом також передбачено відшкодування збитку, у тому числі за незаконне прослуховування телефонних розмов або зняття інформації з каналів мобільного зв’язку.

Хоча, насправді, законопроект не додав ніяких гарантій від прослуховування телефонів. Залишається загадкою взагалі його прийняття, тому що уточнювати в законодавстві, що мобільні телефони - це телефони, швидше за усе є свідченням повного не розуміння предмета регулювання.

 Поділитися