MENU

Гриценко оголошує війну витоку даних про кожного громадянина

31.01.2008 | imi.org.ua

Голова комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Анатолій Гриценко вважає, що «нинішня практика незаконного поширення конфіденційної інформації про громадян України є неприпустимою і має бути зупинена».

Про це він заявив 30 січня під час зустрічі з журналістами каналу «Інтер», які провели журналістське розслідування з цього питання, повідомляє прес-офіс Гриценка.

Зустріч відбулася за ініціативою голови комітету, якому журналісти передали відеоматеріали розслідування.

Ці матеріали «переконливо доводять – сьогодні будь-хто, включаючи осіб із злочинними намірами, може за 500-1000 доларів придбати на київських ринках компакт-диски з конфіденційною інформацією про мільйони українських громадян».

Гриценко наголосив, що «в багатьох державних структурах постійно накопичується і періодично оновлюється різнопланова інформація про громадян України».

Це паспортні дані, домашня адреса, телефони, ідентифікаційні коди, декларація про доходи, житло, земельні ділянки, автотранспорт, про скоєні правопорушення, судові рішення.

Також накопичується інформація про економічну діяльність громадян, зокрема, про зареєстровані ними підприємства, склад їх засновників, фінансова звітність, експортно-імпортні операції та багато іншого.

Голова комітету наголосив, що структури, які зберігають таку конфіденційну інформацію, «мають унеможливити її несанкціоноване поширення».

Гриценко переконаний, що «ненадійний захист державою конфіденційної інформації про громадян створює загрозу національній безпеці України».

Він заявив, що правоохоронні органи вже сьогодні фіксують численні випадки продажу квартир, земельних ділянок, автомобілів на підставі документів громадян, які про це навіть не знають.

«Мова йде про пряму загрозу порушення майнових прав громадян, а також про їх особисту безпеку», – вважає голова комітету.

Він повідомив, що комітет з питань нацбезпеки проведе комітетські слухання з цього питання за участю керівників центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, Омбудсмена.

«Ми визначимо конкретні заходи, по-перше, щодо необхідних змін до законів, по-друге, щодо вдосконалення системи захисту інформації, і по-третє, – щодо адекватної відповіді на цей виклик по лінії правоохоронних органів», – додав Гриценко.

 

 Поділитися