MENU

Подібні статті

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «СТАРИШКО ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ЛЕВЧУК ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ТЮРЮКОВ ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ПОЛЯХ ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «БУРЛЯ ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ВОЙКІН ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «АБУХМАІД ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ГУК ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ІРИНА СМІРНОВА ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ВІНТМАН ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «БУГЛОВ ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «АКОПЯН ПРОТИ УКРАЇНИ»Аналіз деяких аспектів змін до Кримінально-виконавчого кодексуЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ЮРІЙ ВОЛКОВ ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ПУТИСТІН ПРОТИ УКРАЇНИ»ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «БЄЛОУСОВ ПРОТИ УКРАЇНИ»Порушено конфіденційність діагнозу – життя стало нестерпнимКоментар до Закону України «Про захист персональних даних»Захист конфіденційності і персональних даних в Інтернет і онлайн засобах масової інформаціїЩодо порушення права на приватність учасників програми замісної підтримувальної терапії з боку працівників міліції

Порушено конфіденційність діагнозу – життя стало нестерпним

11.08.2012
Юрій Чумак

Н. – молода мешканка одного із сіл Шишацького району Полтавської області, – в січні 2012 р. встала у місцевій поліклініці на облік по вагітності. При обстеженні у неї було виявлено ВІЛ-інфікування (вперше). Лікарем з Н. було проведено бесіду, обстежено батька дитини. Виконуючі лікарські настанови, Н. народила здорову дитину.

Але життя для цієї жінки та її родини останнім часом стало просто нестерпним. Справа у тому, що, вочевидь, хтось із медичних працівників (кажуть, що санітарка) поділився «цікавим» діагнозом Н. з оточуючими, а надалі ситуація набула характеру «сніжного кому».

Звісно, що у селі вісті розповсюджуються миттєво. А рівень обізнаності громадян відносно загроз поширення ВІЛ-інфекції залишається вкрай низьким. І на сьогоднішній день ситуація навколо Н. вкрай загострилася, моральне пресування посилюється, їй у спину буквально тичуть пальцями та називають «спідовка».

Після того, як жінка, що перебуває фактично в «облозі» земляків, у червні 2012 р. звернулася за юридичною допомогою до полтавського представництва Всеукраїнського правозахисного руху «Гідність», на адресу Н. почали лунати відкриті погрози нанесення тілесних ушкоджень.

Цькування дійшло до того, що деякі односельці зараз звинувачують Н. у тому, що вона нібито «ходить до бабки та наводить на всіх «порчу».

Юристом ВПР «Гідність» було підготовлено звернення до головного управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації щодо порушення конфіденційності діагнозу, допущеного медичними працівниками. Втім, у відповідь надійшла тривіальна відписка: мовляв, винних немає, ніхто таємниці діагнозу не порушував, з усіма проведені відповідні бесіди.

Постраждала Н. зараз перебуває у розпачі, адже у маленькому селі, в атмосфері цькування та погроз, нормально жити неможливо.

Наразі полтавське представництво Всеукраїнського правозахисного руху «Гідність» готує скарги до правоохоронних органів щодо притягнення винних у розголошенні конфіденційної інформації про ВІЛ-інфекцію Н. до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що ст. 132 Кримінального кодексу України «Розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби» передбачає, що розголошення таких відомостей службовою особою лікувального закладу, допоміжним працівником, який самочинно здобув інформацію, або медичним працівником карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Довідка:
Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнський правозахисний рух «Гідність» зареєстрована Міністерством юстиції України 21.07.2008 р. Організація створена для надання професійної юридичної безкоштовної допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІДом та представникам уразливих верств населення.

 Поділитися