MENU

Євген Захаров: Це гидко

19.10.2012 | tvi.ua

Оприлюднювати відео ув’язненої людини – це порушення права на приватність. Не можна людину знімати на відеокамеру без її згоди, та ще й жінку, та ще й у лікарні, та ще й у такому стані. А потім це відео ще й розповсюджувати. Це серйозне порушення права. Втручатися таким чином у приватне життя – заборонено Конституцією, за це передбачена кримінальна відповідальність. Крім того, це аморально.

Ще гірше, якщо йдеться про підробку. Ми вже були свідками, коли в інтернеті оприлюднювали відео з камери, на якому начебто фігурувала Юлія Тимошенко, – з цього приводу було багато спекуляцій...

Відеоспостереження можна проводити лише з міркувань безпеки. Одна з підстав для спостереження – коли йдеться про заходи проти насильства, наприклад, для того, щоб запобігти, аби один в’язень не вживав насильницьких дій до іншого... Тоді в’язні знають, що за ними ведеться стеження – це слугує запобіжником.

У законодавстві багатьох країн дозволено проводити відеоспостереження за в’язнями. Але розповсюджувати його – це щось немислиме, цього не можна робити. Тим більше, зараз, коли Юлія Тимошенко перебуває у лікарні. Я взагалі не бачу підстав вести зйомку. Навіщо стежити за хворою людиною в лікарні?

У розрізі загальноєвропейської практики це порушення 8 статті Конвенції з прав людини (“Кожен має право на повагу до його приватного i сiмейного життя, до житла і до таємницi кореспонденції. – ТВі). Якщо справа дійде до Європейського суду, держава Україна буде змушена відповідати. Бо тут безперечне порушення прав людини.

Журналісти мене запитують: чи можу я дати політичну оцінку таким діям? Що тут казати... Мало того, що людину запроторили за грати за неоднозначними вироками (я, наприклад, вважаю, що кримінально караних діянь у газовій справі Тимошенко не вчиняла), то її ще й піддають сумнівним випробуванням.

Я бачу в цьому намагання образити і принизити людину.

І це просто гидко.

17 жовтня 2012

 

 

 Поділитися