MENU

МОЗ України вирішив позбутися паперових медичних карток. Чим це може загрожувати пацієнтам?

11.09.2013
Степан Терновий

Міністерство охорони здоров'я України запроваджує Всеукраїнський електронний реєстр пацієнтів (ЕРП), отже паперові медичні картки найближчим часом стануть історією. Таку заяву 11 вересня 2013 року зробив заступник міністра охорони здоров'я Роман Богачов.

Він наголосив: "Із переходом на електронну систему збору та зберігання інформації відійдуть у минуле і проблеми, пов'язані з паперовим медичними картками. Нині картки зберігаються за місцем проживання пацієнта, і з цим пов'язані тривалі бюрократичні процедури. Також виникають труднощі у процесі збору анамнезу, наприклад, коли пацієнт потрапляє до закладу охорони здоров'я у невідкладному стані без медичної картки. Часом через людський фактор трапляються випадки втрати медичної інформації. Централізований ЕРП дасть змогу вирішити ці питання, що, безумовно, підвищить доступність медичної допомоги... Упровадження електронного реєстру пацієнтів автоматично модернізує службу медичної статистики, завдяки якій здійснюватиметься облік обсягів і моніторинг якості фактично наданих населенню медичних послуг. А це - одна з умов комфортного переходу до страхової медицини".

З заяви пана Богачова стало зрозуміло, що персональні дані пацієнтів розміщуватимуться на серверному обладнанні МОЗ України, що дасть можливість централізовано забезпечувати контроль за їх збереженням. Таке рішення було ухвалено на основі аналізу роботи ЕРП у тестовому режимі у пілотних регіонах – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях і місті Києві.

Стосовно ж того, як буде фінансуватися це нововведення, заступник міністра сказав: "Головним інвестором у цьому напрямі є Світовий банк, який не лише фінансово, а й ідеологічно підтримує Міністерство охорони здоров'я України в новітніх перетвореннях"

* * *

З слів заступника міністра майбутнє пацієнтів українських лікарняних закладів виглядає дуже оптимістично. Але є одне побоювання, що персональні дані про стан здоров'я чи не всіх українців незабаром надійдуть у продаж на "Петрівку" і будь хто лишень за 50 чи 100 гривень знатиме і анамнези, і діагнози, і призначення будь кого. Окрім, властиво, керівників партії та уряду та прирівняних до них осіб...

 

 Поділитися