MENU

Укрзалізниця" відмовила МВС у слідкуванні за пасажирами

08.10.2013
Грицько Селюк

Як повідомляє "Українська правда", "Укрзалізниця" заявила, що ініціатива Міністерства внутрішніх справ щодо збору особистих даних пасажирів не відповідає закону.

"На сьогоднішній день реалізація ініціативи Міністерства внутрішніх справ вбачається неможливою через неузгодженість з діючим законодавством України", – йдеться у листі-відповіді.

"Укрзалізниця" у своїй відповіді зазначає, що у частині п’ятій статті 6 Закону України "Про захист персональних даних" сказано, що обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних.

Чинним законодавством України не встановлено обов’язок внесення у квиток персональних даних, а також не встановлено мету такої обробки, кажуть у відомстві.

Крім того, для реалізації ініціативи МВС необхідно розробити нове програмне забезпечення та пройти процедури реєстрації баз персональних даних, заявили в "Укрзалізниці".

Раніше Департамент транспортної міліції для своєї інформаційно-пошукової системи "Розшук-Магістраль" пропонував вносити до залізничного квитка прізвища, повного імені та по-батькові пасажира, серію і номер документа, що засвідчує його особу.

 Поділитися