MENU

Смартфони відсилають наші дані кожні чотири з половиною хвилини

28.03.2021 | www.irishtimes.com
Сіара О'Брайен

Згідно з новим академічним дослідженням, телефони Android та телефони iPhone обмінюються даними з відповідними компаніями в середньому кожні 4½ хвилини, при цьому дані надсилаються, навіть якщо телефон  знаходиться в кишені чи сумочці.

Photograph: Getty Images

Дослідження Трініті-коледжу в Дубліні викликало нові занепокоєння відносно конфіденційності даних у смартфонах, при цьому дослідження виявило, що між Apple і Google не було різниці у зборі певних даних.

Дослідження, опубліковане професором Дагом Лейтом у Trinity’s Connect Center, стверджувало, що iPhones не пропонують більше конфіденційності, ніж пристрої Google.

Однак у дослідженні відзначається, що телефони Google збирають "помітно більший обсяг даних, ніж Apple", при цьому 1 Мб даних надсилається з непрацюючих телефонів Google Pixel кожні 12 годин у порівнянні з 52 КБ, надісланими з iPhone.

Серед даних, які потенційно відправляються слухавками, були номери SIM-картки та деталей слухавки, таких як серійні номери апаратного забезпечення, IMEI, MAC-адреса Wi-Fi та номер телефону.

“Гадаю, що більшість людей погоджуються з тим, що Apple і Google можуть збирати дані з наших телефонів для надання таких послуг, як iCloud або Google Drive. Але коли ми просто використовуємо свої телефони як телефони - для здійснення та отримання дзвінків і не більше того, важко  зрозуміти, чому Apple і Google повинні збирати дані», - сказав професор Лейт. “Однак у цьому дослідженні ми виявляємо, що Apple та Google збирають велику кількість інформації саме в цій ситуації. Це здається надмірним, і важко зрозуміти, кому і для чого це потрібно».

Професор Лейт сказав, що розчаровує те, що Apple теж збирає стільки даних, оскільки раніше саме ця компанія багато говорила про конфіденційність користувачів. За його словами, пристрої не тільки збирали дані про активність слухавки, але і про слухавки поблизу; коли користувач підключається до мережі Wi-Fi, MAC-адреси Wi-Fi інших пристроїв у мережі надсилаються Apple.

“MAC-адреса Wi-Fi  ідентифікує пристрій у мережі Wi-Fi, і, наприклад, однозначно ідентифікує ваш домашній маршрутизатор, точку доступу до кафе або офісну мережу. Це означає, що Apple може потенційно відстежувати людей, з якими ви перебуваєте, а також коли і де це трапилось. Це дуже турбує".

Дослідження висвітлило деякі основні занепокоєння щодо збору таких даних, зазначивши, що дані пристроїв можуть бути пов'язані з іншими джерелами даних, включаючи перегляд веб-сторінок та покупок.


Представник Google прокоментував дослідження - "Ці дослідження підкреслюють принцип роботи смартфонів. Сучасні автомобілі регулярно надсилають виробникам автомобілів основні дані про компоненти транспортних засобів, їхній стан безпеки та графіки обслуговування, і мобільні телефони працюють подібним чином. У цьому звіті детально розказано про ті комунікації, які допомагають гарантувати, що програмне забезпечення iOS або Android оновлене, служби працюють за призначенням, а телефон надійно захищений та працює ефективно».

Компанія Apple ще не коментувала це дослідження.

 Поділитися