MENU

Подібні статті

Право на приватність у світлі статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободЗапрошуємо читачів на наш новий сайт!Що таке приватність?До якого пекла українців персональні дані доведуть?Права людини в Україні - 2016. Право на приватністьЧому Міністерство фінансів нехтує законами України?Історія з вироком за зґвалтування Права людини в Україні 2014. Право на приватністьПрава людини в Україні 2013. ПРАВО НА ПРИВАТНІСТЬЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ. СПРАВА «ЮРІЙ ВОЛКОВ ПРОТИ УКРАЇНИ»Права людини в Україні 2012. ПРАВО НА ПРИВАТНІСТЬЄвген Захаров: Це гидко«Вот стою я перед вами, словно голенький…»Права людини в Україні 2011. ПРАВО НА ПРИВАТНІСТЬРішення КС: запитання за намиПрава людини в Україні 2009–2010. Право на приватність (недоторканність приватного та сімейного життя)Щодо порушення права на приватність учасників програми замісної підтримувальної терапії з боку працівників міліціїДеякі правові проблеми діяльності СБУ (свобода інформації та право на приватність в контексті доступу до архівних матеріалів щодо політичних репресій в СРСР; відповідність оперативно-розшукових заходів, що порушують права людини, практиці Європейського суду за статтею 8)Права людини в Україні - 2008. Право на приватністьВідкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини до Президента України

Новий пластиковий паспорт не буде забезпечувати приватність

27.10.2005

Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає Вас долучитися до інформаційної кампанії з вимогами забезпечити приватність при впровадженні нового пластикового паспорту громадянина України та підписатися під відкритим листом:

«Відкритий лист-звернення до Міністра внутрішніх справ та Прем’єр-міністра України щодо необхідності забезпечити приватність при запровадженні нового паспорта громадянина України» (http://helsinki.org.ua/index.php?id=1128526519)

Незважаючи на те, що впровадження цього паспорту за словами Міністра Юрія Луценко відкладається до виборів, ми вважаємо необхідним провести превентивну інформаційну кампанію та висловити наші зауваження до цієї ініціативи.

Пластикові посвідчення особи дійсно діють в певних країнах, але для до їх запровадження необхідно виконати наступні умови:

1.  прийняти Закон про захист персональних даних; виробництвом має опікуватися лише ДЕРЖАВНА структура; особа має мати можливість знати, які данні містить код картки та мати можливість їх змінити.

Щодо коду особи:

різні коди повинні використовуватися окремо, не допускається створення ЄДИНОГО коду для накопичення всієї інформації про особу; коди повинні використовуватися ЛИШЕ для тих цілей, для яких вони були створені;

їх використання повинне бути обумовлене в Законі про захист персональних даних.

Пан Міністр та Кабінет Міністрів в особі Прем’єра повинні почути голос громадськості! Ця ініціатива повинна запроваджуватися лише після обговорення, а Кабінет-Міністрів повинен впроваджувати запропоновану систему лише після відкритого обговорення з громадськістю та виконання вищевказаних вимог!

25.10.05

Надруковано з Майдану. http://maidan.org.ua/static/news/1130259119.html

 Поділитися